خلاصه ای از آنچه که در برنامه نود دیشب گذشت

سپس سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین مربی فصل پخش شد.

تصاویر زیبایی با دور تند از پر شدن ورزشگاه آزادی از جمعیت پیش از دربی و خالی شدن پس از آن پخش شد.

 عادل فردوسی پور اعلام کرد صحبت هایی که توسط صادق درودگر در برنامه هفته گذشته درباره تبانی در لیگ یک مطرح شد و همچنین ماجرای حضور غیرمجاز موتومبا مهاجم راه آهن در لیگ را امشب به دلیل کمبود وقت پیگیری نمی کنیم و هفته آینده به آن خواهیم پرداخت.

 جدول پایانی لیگ و گلزنان مرور شد و داوری دربی مورد بررسی قرار گرفت.

خلاصه و حواشی کامل بازی تیم های پرسپولیس و استقلال با برتری یک بر صفر پرسپولیس پخش شد

یک پنالتی استقلال گرفته نشد

محمد فنایی گفت یک پنالتی برای استقلال روی امید ابراهیمی گرفته نشد.

کارشناس داوری برنامه نود درخصوص داوری حق وردی در دربی هشتادم گفت: سرنگونی عالیشاه موقع پریدن برای ضربه سر در نیمه اول عادی بود و پنالتی رخ نداد.

وی افزود: سرنگونی امید ابراهیمی قطعا پنالتی بود و اومانیا بالای پای او را زد. در دقیقه ۲۳ آفساید استقلال به اشتباه اعلام شد.

 

فنایی گفت: در صحنه خروج طالب لو از دروازه توپ را زد و برخورد پس از آن با پای عالیشاه طبیعی بود. در ادامه آفساید برزای اعلام شد که درست بود.

 

وی در پایان درباره سرنگونی مهدی طارمی در نیمه دوم در محوطه جریمه استقلال گفت مبارزه دو بازیکن بر سر توپ بود و خطایی رخ نداد اما چون برخورد داشت کارت زرد به طارمی اشتباه بود.

 

۴۷ دقیقه پس از آغاز برنامه برای اولین بار آمار و نتایج نظرسنجی پیامکی پخش شد که با شرکت یک میلیون و دویست هزار نفر که یحیی گل محمدی با ۴۱ درصد آرا از سایرین پیش بود.

آنالیز مسابقه پرسپولیس و استقلال پخش شد و نشان داد استقلال نسبت به دربی رفت میل بیشتری برای برد داشت

 

 پیش بازی و حواشی قبل از مسابقه تراکتورسازی - نفت تهران و سپاهان - سایپا پخش شد

بازی های تراکتورسازی - نفت و سپاهان - سایپا به صورت همزمان و تا دقیقه ۹۰ و قبل از آغاز حواشی بازی ها پخش شد.

 آخرین ۹۰درجه فصل و مرور طنزآمیز مسابقات هفته آخر لیگ پخش شد

گل اول تراکتور خطا بود

محمد فنایی درباره داوری مسابقه سپاهان و سایپا گفت: برخورد توپ با دست مدافع سپاهان خطا بود اما پشت محوطه جریمه اتفاق افتاد و پنالتی نبود. زمین خوردی مهاجم سپاهان سمت مقابل در محوطه جریمه سایپا نیز مبارزه بر سر توپ بود و پنالتی نبود.

وی درباره مسابقه تراکتورسازی و نفت گفت: پیش از گل اول تراکتورسازی آندو تیموریان روی بازیکن نفت خطا کرد.

فنایی درباره کارت زرد دوم و اخراج تیموریان گفت: آقای فغانی متن قانون را اجرا کرد دو بازیکن یکدیگر را هل دادند و مستحق دریافت کارت بودند. درباره کارت اول او اطلاعی نداریم.

وی گفت: یک پنالتی باید برای تراکتورسازی اعلام می شد و بازیکن نفت در دقیقه ۷۷ شورت ورزشی بازیکن تراکتورسازی را در محوطه جریمه کشید.

ساعت ۰۰:۰۰ بار دیگر آمار نظرسنجی پخش شد که این بار آرای گل محمدی به ۴۶ درصد افزایش یافت.

آنالیز فنی درباره تیم سپاهان قهرمان لیگ چهاردهم پخش شد

فرکی: قهرمانی حق سپاهان قهرمانی بود

فرکی سرمربی سپاهان اصفهان قهرمان لیگ به عنوان مهمان ویژه به برنامه آمد و صحبت با او آغاز شد

حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال سپاهان، حسین فرکی با حضور در برنامه ۹۰ در پاسخ به این سؤال که شما زمانی که در اهواز بودید شعار «حیا کن رها کن» بر علیه‌تان می‌دادند اما شما موفق شدید تیم را قهرمان کنید. در اصفهان هم در مقاطعی انتقاداتی از شما شد و در نهایت باز هم این تیم را به قهرمانی رساندید. در این‌باره چه نظری دارید؟ گفت: گاهی وقت‌ها به دلیل شکست مقابل حریفان فشارها به تیم زیاد بود و این موضوع به خاطر سابقه درخشان سپاهان بود و اینکه طرفداران از ما انتظارات زیادی داشتند.

وی افزود: اطمینان داشتم در اصفهان موفق خواهم شد و برای همین سپاهان را انتخاب کردم. نقش تک تک بازیکنان در قهرمانی تیم تأثیرگذار بود و به خصوص محرم نویدکیا که پس از بازگشتش به تیم کمک زیادی به ما کرد.

فرکی ادامه داد: پس از بازی مقابل صبا ما مصمم شدیم تا عنوان قهرمانی را به دست آوریم و پس از آن در دیدار مقابل تراکتورسازی پیروز شدیم و در بازی مقابل پرسپولیس هم فقط در اندیشه برد بودیم.

سرمربی سپاهان در واکنش به این سؤال که اگر در دیدار مقابل پرسپولیس وریا غفوری خطای پنالتی‌اش گرفته و اخراج می‌شد شرایط برای این تیم تغییر می‌کرد، گفت: ما باید داوری‌ها را برای تیم‌ها در کل فصل در نظر بگیریم. سپاهان در طول مسابقات از اشتباهات داوری بیشتر ضرر کرده است به طور مثال ما در بازی با نفت در اصفهان یک بر صفر جلو بودیم و به اشتباه خطای پشت محوطه جریمه ما گرفته شد و گل تساوی‌بخش نفت به ثمر رسید. در مجموع آن چیزی که باعث شد مصمم شدیم تا به قهرمانی برسیم تلاش بچه‌ها بود.

 

فرکی در مورد تمدید قراردادش با سپاهان گفت: برای مدت یک فصل و نیم قرارداد بسته‌ام اما برای تمدید قرارداد از سپاهانی‌ها فرصت خواستم تا فکر کنم البته در مواردی هم باید با هم توافق کنیم تا کارم را در سپاهان ادامه دهم.

 

وی ادامه داد: یک پایم را جراحی کرده‌ام و پای دیگرم را باید با نظر پزشک به تیغ جراحان بسپارم.

 

سرمربی سپاهان در مورد یادداشت‌ برداری در حین بازی گفت: عموماً در نیمه اول یادداشت برداری می‌کنم و در نیمه دوم چنین کاری را انجام نمی‌دهم و از نقاط قوت و ضعف تیم خودم و حریف نکته‌برداری می‌کنم.

 

فرکی درباره مثلث قدرت خط حمله سپاهان  گفت: تمام موفقیت ما حاصل تلاش تمام بازیکنان است که توسط این سه نفر تبدیل به گل می‌شود.

 

وی در مورد کسی که حرکات وی را در برنامه شب عید نود تقلید کرد، افزود: به نظر من خیلی‌ از شخصیت‌ها به کاراکتر واقعی‌شان نزدیک تر از من بودند البته کسی که رفتار مرا تقلید کرد هم به خوبی این کار را انجام داد.

 

فرکی در پایان در مورد اتفاقات رخ داده در تبریز گفت: تیم ما در کنار دو تیم با شخصیت نفت و تراکتور به قهرمانی رسید. موضوعاتی که در تبریز اتفاق افتاد ارتباطی به ما نداشت از دقیقه ۸۰ به بعد تراکتور و نفت هر دو موقعیت‌هایی برای گلزنی ایجاد کردند و نفت در همین حین بود که به دو گل رسید جالب نیست که این مسائل را به ما ربط بدهند خیلی راحت می‌شود کسی را که در تبریز اعلام کرده بازی دو دو شده پیدا کرد نباید با احساس مردم تبریز بازی می کرد ما با شایستگی قهرمان شدیم و شش هفته پایانی را با برتری پشت‌سر گذاشتیم. آمار نشان می‌دهد ما با از خودگذشتگی و شایستگی بازیکنان به قهرمانی رسیدیم.

حواشی دقایق پایانی وسوت پایان مسابقه تراکتورسازی و نفت تهران و خبر دروغ قهرمان تراکتورسازی پخش شد

شروین اسبقیان مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و بهروان مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ و قنبرزاده مدیرعامل باشگاه نفت تهران روی خط برنامه آمدند و بررسی موشکافانه دلایل اتفاقات تلخ تبریز آغاز شد.

در میان صحبت ها بخش از ۹۰ تا ۹۰ و بررسی حواشی یک هفته اخیر فوتبال ایران پخش شد

تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک مصادف با هفته جاری در تاریخ فوتبال پخش شد. از جمله بخش های جالب تقویم این هفته قهرمانی تاریخی پرسپولیس در لیگ هفتم برابر سپاهان در روز ۲۸ اردیبهشت ۸۷، سالروز سقوط تراکتور به لیگ یک، درگذشت رضا حسن زاده بازیکن سابق سپاهان و تراکتورسازی، اولین بازی احمدرضا عابدزاده برای استقلال برابر ملوان در آخرین دوره لیگ قدس سال ۶۹، تولد یحیی توره و... بود.

/ 0 نظر / 22 بازدید